Details
This collection has a White Gold finish with a frosted glass shade.
Another collection of Quality products from Diyas.
Another collection of Quality products from Diyas.
Additional Information
| Product ID | IL-IL10090 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487400329 |
| Brand | Diyas |
| Designer | Diyas Design Team |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Not Switched |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Frosted White |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED (Capsule G9) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 220mm |
| Height (mm) | 380mm |
| Projection (mm) | 120mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White Gold |
| Colour Finish 2 | Frosted White |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.5kg |
| Total Power Consumption (W) | 80W |
| Item Nett Weight (kg) | 1.5kg |
Toscano Wall Lamp 2 Light G9 White/French Gold/Frosted Glass
PRODUCT ID# : IL-IL10090
/ images
