Details
Luxram Pixy LED G9. Low cost without sacrificing product reliability, with high colour rendering and 360° light beam it is sure to match the general illumination requirement of your household.
Additional Information
| Product ID | LX-750300041 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8747503000510 |
| Brand | Luxram |
| Dimmable | Yes - Suitable Dimmer Required |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Beam Angle | 320 |
| Material | Glass |
| Colour Temperature | 6000K Daylight White |
| Lumens | 350lm |
| Lamp Socket | G9 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 50mm |
| Diameter (mm) | 16mm |
| Energy Class | A+ |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.016kg |
| Total Power Consumption (W) | 4W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.01kg |
Pixy LED G9 Dimmable 4W 6000K Cool White, 350lm, Clear Finish, 3yrs Warranty
PRODUCT ID# : LX-750300041
/ images
