Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-779320014 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8787793200146 |
| Brand | Luxram |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Beam Angle | 360 |
| Material | Glass |
| Colour Temperature | 1800K Extra Warm White |
| Lumens | 130lm |
| Lamp Socket | G9 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 50mm |
| Diameter (mm) | 14.5mm |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Amber |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.008kg |
| Total Power Consumption (W) | 1.5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.006kg |
HaloLED G9 1.5W 1800K Warm White, 130lm, Amber Finish, 3yrs Warranty
PRODUCT ID# : LX-779320014
/ images

