Details
Luxram Pixy LED G9. Low cost without sacrificing product reliability, with high colour rendering and 360° light beam it is sure to match the general illumination requirement of your household.
Additional Information
| Product ID | LX-750300052 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5056037205739 |
| Brand | Luxram |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Beam Angle | 320 |
| Material | Glass |
| Colour Temperature | 4000K Cool White |
| Lumens | 400lm |
| Lamp Socket | G9 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 50mm |
| Diameter (mm) | 16mm |
| Energy Class | A+ |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.016kg |
| Total Power Consumption (W) | 5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.01kg |
Pixy LED G9 5W 4000K Natural White, 400lm Non-Flickering, Clear Finish, 3yrs Warranty 17*50mm
PRODUCT ID# : LX-750300052
/ images

