Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-750311013 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8747503110134 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Beam Angle | 360 |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Lumens | 200lm |
| Lamp Socket | G9 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 16mm |
| Height (mm) | 48mm |
| Energy Class | A++ |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Frosted |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.015kg |
| Total Power Consumption (W) | 2W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.0042kg |
CapsuLED G9 2W 3000K Warm White, 200lm, Frosted Finish
PRODUCT ID# : LX-750311013
/ images

