Product ID IL-IL30250
Barcode/EAN 5055487415675
Brand Diyas
Designer Registered Design by Cassia Twigue
IP Rating IP20
Switched Type Not Switched
Dimmable Yes - Dimmable Lamps Required
Material Crystal
Max Wattage Lamp (W) 33W
No: of Lamp 2
Lamp Socket G9
Recommended Lamp LED (Capsule G9)
Protection Class Class 1 - Earth Connection Required
Lamp Included No
APP Control No
Input Voltage (V) 220-240V~50/60Hz
Width (mm) 250mm
Height (mm) 280mm
Projection (mm) 150mm
Energy Class A++ to D
Warranty 1yr
Type of Crystal Diyas Select
Number of Cartons 1
Colour Finish Polished Chrome
Colour Finish 2 Black
Crystal Colour Finish 2 Clear
Carton Gross Weight (kg) 2.3kg
Total Power Consumption (W) Dependent On Lamps Used
Item Nett Weight (kg) 1.8kg
-23.81%
Maddison Wall Lamp 2 Light G9 Polished Chrome/Crystal
PRODUCT ID# : IL-IL30250
Regular Price AED 819.00 Special Price AED 624.00
VAT included
Availability:
Out of stock
Other Colours:
Crystal
IP20
G9
Not Switched
Dimmable
Free Delivery
Showroom Display
KEY INFORMATION
Width (mm) : 250mm
Height (mm) : 280mm