Details
This wide collection of fittings span from a GU10 cone pendant to cube integral LED wall lamp. The unconventional variation of different types of wall lamps and pendants ensures there is a suitable lighting solutions for your needs. The most outstanding feature is that all items within the Alina range are formed from a white gypsum which is paintable to fully adapt each item to your own personal tastes and creative design.
Additional Information
| Product ID | IL-D0500 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5056004205007 |
| Brand | Deco |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Not Switched |
| Dimmable | No |
| Shade Colour | White Paintable |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 4.2W |
| Lumens | 356lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 165mm |
| Height (mm) | 80mm |
| Projection (mm) | 75mm |
| Energy Class | F |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White Paintable |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.54kg |
| Total Power Consumption (W) | 4.2W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.36kg |
Alina Sphere Wall Lamp, 4.2W LED, 3000K, 356lm, White Paintable Gypsum, 3yrs Warranty
PRODUCT ID# : IL-D0500
/ images

