Details
Luxram Pixy LED G4. Low cost without sacrificing product reliability, with high colour rendering and 360° light beam it is sure to match the general illumination requirement of your household.
Additional Information
| Product ID | LX-750110023 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8747501100236 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 15000hrs |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Lumens | 165lm |
| Lamp Socket | G4 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 12V AC |
| Height (mm) | 36mm |
| Diameter (mm) | 13mm |
| Energy Class | A++ |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.012kg |
| Total Power Consumption (W) | 2W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.0046kg |
Pixy LED G4 12V 2W Warm White 3000K, 165lm, Clear Finish, 3yrs Warranty
PRODUCT ID# : LX-750110023
/ images

