Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-746101636 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8714861016361 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | Yes - Suitable Dimmer Required |
| average_life (hrs) | 45000hrs |
| Beam Angle | 38 |
| Colour Temperature | 2700K Warm White |
| Lumens | 342lm |
| Lamp Socket | GU10 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 75mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Frosted |
| Colour Finish 2 | Aluminium |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.1kg |
| Total Power Consumption (W) | 7W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.075kg |
High Power LED GU10 Dimmable 7W Warm White 2700K 342lm 38°
PRODUCT ID# : LX-746101636
/ images
