Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-703281515 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8714832815153 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 45000hrs |
| Colour Temperature | 6400K Daylight White |
| Lumens | 120lm |
| Lamp Socket | G4 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 12V AC |
| Height (mm) | 45mm |
| Diameter (mm) | 17mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.015kg |
| Total Power Consumption (W) | 1.5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.015kg |
High Power LED Supreme Bi-Pin G4 12V 1.5W White 6400K 120lm
PRODUCT ID# : LX-703281515
/ images

