Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-716103135 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8711611031353 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 45000hrs |
| Beam Angle | 38 |
| Colour Temperature | 6400K Daylight White |
| Lumens | 305lm |
| Lamp Socket | GU10 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 55mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Frosted |
| Colour Finish 2 | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.065kg |
| Total Power Consumption (W) | 5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.065kg |
High Power LED 5W GU10 White 6400K 305lm 38°
PRODUCT ID# : LX-716103135
/ images
