Details
Espial encases a comprehensive range of sensors, photocells, remote switches and much more. All products boast an array of features allowing more a precise and convenient lighting control.
Additional Information
| Product ID | IL-D0155 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5056004201559 |
| Brand | Deco |
| Designer | Deco Design Team |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Socket | N/A |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 86mm |
| Width (mm) | 86mm |
| Height (mm) | 10mm |
| Cut Out (mm) | 65x65mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.16kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.15kg |
Espial Square Recessed 4 Channel 6000W (4x1500W) Infrared Receiver Black, Cut Out: 65x65mm
PRODUCT ID# : IL-D0155
/ images

