Details
Espial encases a comprehensive range of sensors, photocells, remote switches and much more. All products boast an array of features allowing more a precise and convenient lighting control.
Additional Information
| Product ID | IL-D0065 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5056004200651 |
| Brand | Deco |
| Designer | Deco Design Team |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Socket | N/A |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 76mm |
| Diameter (mm) | 100mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Colour Finish 2 | Frosted White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.19kg |
| Total Power Consumption (W) | 0.45W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.14kg |
Espial Surface Mounted IP20 6m 360 Deg PIR Sensor With Adjustable Time And Lux Level White Finish
PRODUCT ID# : IL-D0065
/ images

