Details
Espial encases a comprehensive range of sensors, photocells, remote switches and much more. All products boast an array of features allowing more a precise and convenient lighting control.
Additional Information
| Product ID | IL-D0062 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5056004200620 |
| Brand | Deco |
| Designer | Deco Design Team |
| IP Rating | IP44 |
| Lamp Socket | N/A |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 93mm |
| Width (mm) | 84mm |
| Height (mm) | 80mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black |
| Colour Finish 2 | Frosted White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.20kg |
| Total Power Consumption (W) | 0.45W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.15kg |
Espial Stand Alone IP44 12m 180 Deg PIR Motion Sensor With Adjustable Time And Lux Level Black Finish
PRODUCT ID# : IL-D0062
/ images
