Details
Value LED is functional and affordable, low cost without sacrificing product reliabilty, it matches the general illumination requirement of a household.
Additional Information
| Product ID | LX-760442062 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8737604420621 |
| Brand | Luxram |
| Dimmable | Yes - Suitable Dimmer Required |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Beam Angle | 36 |
| Colour Temperature | 4000K Cool White |
| Lumens | 500lm |
| Lamp Socket | GU10 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 55mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.0307kg |
| Total Power Consumption (W) | 5.5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.0224kg |
Focus LED GU10 Dimmable 5.5W Natural White 4000K, 500lm SCOB 36°, White Finish
PRODUCT ID# : LX-760442062
/ images
