Details
Value LED is functional and affordable, low cost without sacrificing product reliabilty, it matches the general illumination requirement of a household.
Additional Information
| Product ID | LX-760404043 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8737604040430 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Beam Angle | 100 |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Lumens | 350lm |
| Lamp Socket | GU10 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 59mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Energy Class | A+ |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.085kg |
| Total Power Consumption (W) | 5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.026kg |
Focus LED GU10 5W Warm White 3000K, 350lm 100° SCOB, White Finish
PRODUCT ID# : LX-760404043
/ images

