Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-757301133 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8737573011332 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Beam Angle | 36 |
| Colour Temperature | 2700K Warm White |
| Lumens | 310lm |
| Lamp Socket | GU10 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 56mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.055kg |
| Total Power Consumption (W) | 4W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.055kg |
PowerLED GU10 4W Warm White 2700K 36° 310lm (White)
PRODUCT ID# : LX-757301133
/ images

