Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-702112235 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8736512111355 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Colour Temperature | 6400K Daylight White |
| Lumens | 110lm |
| Lamp Socket | GU4 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 12V AC |
| Height (mm) | 35mm |
| Diameter (mm) | 35mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | Aluminium |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.03kg |
| Total Power Consumption (W) | 2W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.03kg |
PowerLED MR11 GU4 12V 2W White 6400K 110lm 38° - 702112235
PRODUCT ID# : LX-702112235
/ images
