Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-703312033 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8727033120339 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 45000hrs |
| Colour Temperature | 2700K Warm White |
| Lumens | 230lm |
| Lamp Socket | G4 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 45mm |
| Diameter (mm) | 17mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.025kg |
| Total Power Consumption (W) | 2.5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.025kg |
CapsuLED G4 Bi-Pin Plus 2.5W Warm White 2700K 230lm
PRODUCT ID# : LX-703312033
/ images
