Details
Staying with its distinctive identity, it sets the true value by the combination of outstanding performance, reliable quality, innovative design and functionality.
Additional Information
| Product ID | LX-746200033 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8727462000332 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | Yes - Suitable Dimmer Required |
| average_life (hrs) | 45000hrs |
| Beam Angle | 36 |
| Colour Temperature | 2700K Warm White |
| Lumens | 400lm |
| Lamp Socket | GU10 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 56mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Energy Class | A+ |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | Grey |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.08kg |
| Total Power Consumption (W) | 7W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.08kg |
Truevision LED GU10 Dimmable 7W Warm White 2700K 36° 400lm (Metallic Grey) - 746200033
PRODUCT ID# : LX-746200033
/ images
