Details
Staying with its distinctive identity, it sets the true value by the combination of outstanding performance, reliable quality, innovative design and functionality.
Additional Information
| Product ID | LX-710402155 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8714814021558 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 45000hrs |
| Beam Angle | 35 |
| Colour Temperature | 6400K Daylight White |
| Lumens | 1060lm |
| Lamp Socket | G53 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 12V AC |
| Height (mm) | 111mm |
| Diameter (mm) | 62mm |
| Energy Class | A+ |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | Silver |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.185kg |
| Total Power Consumption (W) | 15W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.185kg |
Truevision LED AR111 G53 12V 15W White 6400K 35° 1060lm
PRODUCT ID# : LX-710402155
/ images
