Details
Simplistic and refined lines define the Lua collection. With strokes of enveloping movement emerges this romantic and elegant collection, combining substantial fabric shades and metal framework. This range is available in satin nickel with complementing white pleated shades and a bespoke ash grey finish that is combined with smooth ash grey shades. Nordic designs are perfectly reflected in the intricate frames and matte colour finishes. With the option to choose the alternative colour shade creates the flexibility to design the perfect solution.
Additional Information
| Product ID | IL-MS3701/WH |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055498609032 |
| Brand | Mantra |
| Designer | Registered Design by Jose Ignacio Ballester |
| Shade Colour | White |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Protection Class | Non-Electric |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 170mm |
| Diameter (mm) | 160mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.30kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.20kg |
Lua Round White Shade For M3701/3702/3681/3682, 160mmx170mm
PRODUCT ID# : IL-MS3701/WH
/ images
