Details
This collection offers a traditional domed flush ceiling light in either satin nickel, polished chrome, antique brass or satin black. The E14 lampholders are encased in an expertly moulded clear ribbed glass. With a rating of IP44, Macy combines modern features with a classic design to provide a bathroom light with an antique design with a contemporary finish.
Additional Information
| Product ID | IL-DG0404 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055546550729 |
| Brand | Deco |
| Designer | Deco Design Team |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Clear |
| Lamp Socket | N/A |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 93mm |
| Diameter (mm) | 215mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Item Nett Weight (kg) | 0.5kg |
Macy Replacement Clear Ribbed Glass For D0404, D0405, D0406
PRODUCT ID# : IL-DG0404
/ images
