Details
The BABY DREAMS Children’s Table Lamp in Heart Pink adds a gentle glow and sweet charm to any nursery or child’s room. Its heart-shaped design and soft pink finish create a warm, loving atmosphere. Using a 1xE14 bulb, it’s ideal for bedtime lighting, offering comfort and style in one adorable package.
Additional Information
| Product ID | DAL-E76011S |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage Lamp (W) | 8W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Height (mm) | 300mm |
| Diameter (mm) | 150mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.32kg |
BABY DREAMS Childrens Table Lamp 1xE14 Heart Pink
PRODUCT ID# : DAL-E76011S
Regular Price
AED 192.00
Special Price
AED 145.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Diameter (mm) : | 150mm |
| Height (mm) : | 300mm |
/ images
