Details
The STAR LIGHT Teenage Table Lamp 1xE14 in Pink offers a delightful blend of functionality and charm. Featuring a star-themed design that glows in the dark, it adds a magical touch to any teen's room. With a single E14 socket, it provides soft, ambient lighting—ideal for desks or bedside tables. Its soft pink finish complements various decor styles, making it both stylish and practical.
Sources
Additional Information
| Product ID | DAL-82211S |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 8W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Height (mm) | 300mm |
| Diameter (mm) | 150mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Pink |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.25kg |
STAR LIGHT Teenage Table Lamp 1xE14 PINK
PRODUCT ID# : DAL-82211S
Regular Price
AEDÂ 236.00
Special Price
AEDÂ 200.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Diameter (mm) : | 150mm |
| Height (mm) : | 300mm |
/ images
