Details
Bring a peaceful, dreamy touch to your child’s room with the BABY DREAMS Children’s Pendant Lamp 1xE27 in Star Blue. Featuring a charming star-themed design in soft blue tones, this pendant light creates a soothing atmosphere. Ideal for nurseries or bedrooms, it includes a single E27 socket for gentle, ambient lighting.
Additional Information
| Product ID | DAL-76012T |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 15W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Height (mm) | 650mm |
| Diameter (mm) | 260mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.64kg |
BABY DREAMS Childrens Pendant Lamp 1xE27 Star Blue
PRODUCT ID# : DAL-76012T
Regular Price
AED 316.00
Special Price
AED 240.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Diameter (mm) : | 260mm |
| Height (mm) : | 650mm |
/ images
