Details
The BABY DREAMS Children’s Pendant Lamp 1xE27 in Heart Pink features a sweet heart-themed design in soft pink tones, perfect for adding warmth and charm to nurseries or bedrooms. With a single E27 socket, it offers gentle, ambient lighting to create a cozy and comforting space for your little one.
Additional Information
| Product ID | DAL-76012S |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 15W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Height (mm) | 650mm |
| Diameter (mm) | 260mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.66kg |
BABY DREAMS Childrens Pendant Lamp 1xE27 Heart Pink
PRODUCT ID# : DAL-76012S
Regular Price
AED 316.00
Special Price
AED 250.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Diameter (mm) : | 260mm |
| Height (mm) : | 650mm |
/ images
