Details
Create a calming atmosphere with the BABY DREAMS Children’s Pendant Lamp 1xE27 in Cloud Grey. Featuring a soft, cloud-inspired design, this gentle pendant light is perfect for nurseries or bedrooms. With a single E27 socket, it provides warm, soothing lighting to help little ones relax and unwind.
Additional Information
| Product ID | DAL-76012E |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 15W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Height (mm) | 250mm |
| Diameter (mm) | 330mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.35kg |
BABY DREAMS Childrens Pendant Lamp 1xE27 Cloud Grey
PRODUCT ID# : DAL-76012E
Regular Price
AED 316.00
Special Price
AED 240.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Diameter (mm) : | 330mm |
| Height (mm) : | 250mm |
/ images
