Details
All aboard for bedtime fun with THE NIGHT TRAIN 3-Light Children’s Pendant Lamp 3xE27. Featuring a colourful train-themed design, this playful pendant adds charm to any child’s room. With three E27 sockets, it provides bright, even lighting—perfect for bedrooms, playrooms, or reading corners.
Additional Information
| Product ID | DAL-63530 |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage Lamp (W) | 15W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Length (mm) | 500mm |
| Width (mm) | 135mm |
| Height (mm) | 400mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.24kg |
THE NIGHT TRAIN 3 lights Childrens Pendant Lamp 3xE27
PRODUCT ID# : DAL-63530
Regular Price
AED 375.00
Special Price
AED 281.25
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Width (mm) : | 135mm |
| Height (mm) : | 400mm |
| Length (mm) : | 500mm |
/ images
