Details
Make a splash with the LITTLE SHARK Children’s Pendant Lamp 1xE27. Featuring a fun shark-themed design, this playful ceiling light adds ocean-inspired charm to any child’s room. With a single E27 socket, it provides bright, practical lighting—ideal for bedrooms, playrooms, or nurseries full of imagination.
Additional Information
| Product ID | DAL-63472 |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Length (mm) | 530mm |
| Width (mm) | 170mm |
| Height (mm) | 205mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.84kg |
LITTLE SHARK Childrens Pendant Lamp 1xE27
PRODUCT ID# : DAL-63472
Regular Price
AED 284.00
Special Price
AED 213.75
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Width (mm) : | 170mm |
| Height (mm) : | 205mm |
| Length (mm) : | 530mm |
/ images
