Details
Create a peaceful and charming atmosphere with the Sweet Dreams Children’s Pendant Lamp in Pink. Featuring a soft pink shade decorated with star and moon cut-outs, this ceiling light uses 1 x E27 bulb to provide warm, soothing illumination. Ideal for bedrooms or nurseries, it adds a magical touch to your child’s space while offering practical everyday lighting.
Additional Information
| Product ID | DAL-62012S |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Height (mm) | 290mm |
| Diameter (mm) | 150mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Pink |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.40kg |
SWEET DREAMS Childrens Pendant Lamp 1xE27 PINK
PRODUCT ID# : DAL-62012S
Regular Price
AED 261.00
Special Price
AED 210.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Diameter (mm) : | 150mm |
| Height (mm) : | 290mm |
/ images
