Details
Add a royal touch to your child’s room with the LITTLE QUEEN Children’s Pendant Lamp 1xE27 in Pink. Featuring a charming crown-inspired design and a soft pink finish, this pendant lamp brings elegance and fun to any space. The single E27 socket provides warm, practical lighting—perfect for bedrooms or play areas. A delightful addition to any little queen’s room.
Additional Information
| Product ID | DAL-61102 |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage Lamp (W) | 15W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Height (mm) | 650mm |
| Diameter (mm) | 260mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Pink |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.67kg |
LITTLE QUEEN Childrens Pendant Lamp 1xE27 PINK
PRODUCT ID# : DAL-61102
Regular Price
AED 316.00
Special Price
AED 220.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Diameter (mm) : | 260mm |
| Height (mm) : | 650mm |
/ images
