Details
The POLICE children’s pendant lamp adds excitement to any young adventurer’s room with its fun police-themed design. Using 1xE27 bulb, it offers warm, comforting light—perfect for bedrooms or play areas. Ideal for little ones who dream of action and heroism.
Additional Information
| Product ID | DAL-60612 |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage Lamp (W) | 15W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Height (mm) | 700mm |
| Diameter (mm) | 270mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Blue |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.61kg |
POLICE Childrens Pendant Lamp 1xE27
PRODUCT ID# : DAL-60612
Regular Price
AED 306.00
Special Price
AED 229.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Diameter (mm) : | 270mm |
| Height (mm) : | 700mm |
/ images
