Details
Ignite your child’s imagination with the Fire Truck Children’s 3-Light Pendant Lamp. Featuring a bold fire engine design, this eye-catching fixture uses 3 x E27 bulbs to provide bright, even illumination. Ideal for bedrooms or playrooms, it adds a fun, adventurous touch while offering practical lighting for everyday activities. Perfect for young heroes in training!
Additional Information
| Product ID | DAL-60610 |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage Lamp (W) | 15W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Length (mm) | 540mm |
| Width (mm) | 140mm |
| Height (mm) | 210mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Red |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.82kg |
FIRE TRUCK Childrens 3 light Pendant Lamp 3xE27
PRODUCT ID# : DAL-60610
Regular Price
AED 375.00
Special Price
AED 262.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Width (mm) : | 140mm |
| Height (mm) : | 210mm |
| Length (mm) : | 540mm |
/ images
