Details
Bring the thrill of the game to your child’s room with the Basketball Children’s Ceiling Lamp 2xE27. Featuring a bold basketball-themed design and glow-in-the-dark details, it uses two E27 bulbs to provide bright, playful lighting—perfect for young sports fans.
Additional Information
| Product ID | DAL-41746 |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage Lamp (W) | 15W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Height (mm) | 165mm |
| Diameter (mm) | 330mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.81kg |
BASKETBALL Childrens Ceiling Lamp 2xE27
PRODUCT ID# : DAL-41746
Regular Price
AED 356.00
Special Price
AED 250.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Diameter (mm) : | 330mm |
| Height (mm) : | 165mm |
/ images
