Details
Illuminate your child's room with the Dalber Football Children's Ceiling Lamp, a vibrant green fixture featuring a football-themed design. Its unique light diffuser simulates a football, and glow-in-the-dark elements outline the field and ball, adding a magical touch. Compatible with 2xE27 bulbs (not included), it combines playful aesthetics with practical lighting
Additional Information
| Product ID | DAL-41736 |
|---|---|
| Brand | DALBER |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage Lamp (W) | 15W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Height (mm) | 165mm |
| Diameter (mm) | 330mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Green |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.76kg |
FOOTBALL Childrens Ceiling Lamp 2xE27
PRODUCT ID# : DAL-41736
Regular Price
AED 356.00
Special Price
AED 250.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Diameter (mm) : | 330mm |
| Height (mm) : | 165mm |
/ images
