Details
The GOLD SWING pendant light showcases a bold, sculptural design in a refined gold finish. Measuring Ø70cm, it features an integrated LED that emits bright 4000K neutral white light—perfect for modern interiors seeking a stylish and impactful lighting centrepiece.
Additional Information
| Product ID | AVO-AV-1839-2BSA |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Opal White |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Input Voltage (V) | 220-240V / 50Hz |
| Height (mm) | 700mm |
| Diameter (mm) | 700mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Total Power Consumption (W) | 40W |
| Item Nett Weight (kg) | 2.31kg |
GOLD SWING Pendant light Ø70cm LED, 4000K, Gold.
PRODUCT ID# : AVO-AV-1839-2BSA
Regular Price
AED 1,540.00
Special Price
AED 1,111.00
VAT included
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Diameter (mm) : | 700mm |
| Height (mm) : | 700mm |
/ images
