Details
Trendiswitch is a complete range of completely unique light switches and sockets, available in a vast range of colours to cater for any colour scheme and decor. Design led for an elegant, seamless, retro re-fit, you can trust Trendiswitch throughout your project. Manufactured and designed in the UK giving you full confidence in the innovative engineering that puts this range of products in a league of their own.
Additional Information
| Product ID | TR-ART-SPDWH |
|---|---|
| Barcode/EAN | 7091047367969 |
| Brand | Trendi |
| IP Rating | IP20 |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-250V~50/60Hz |
| Length (mm) | 88mm |
| Width (mm) | 35mm |
| Height (mm) | 88mm |
| Warranty | 10yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Ice White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.115kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.095kg |
Trendi Artistic Modern 1 Gang Fan Speed Controller Ice White Finish
PRODUCT ID# : TR-ART-SPDWH
/ images
