Details
This modern 2 light wall light comes from the Saxby Odyssey range, item code ST5008W. The 2 light stainless steel exterior fitting comes in a stylish glass white finish with a clear glass diffusers. There are various items within the Odyssey range, to view the entire range type 'Odyssey' into the search box.
Additional Information
| Product ID | SX-ST5008W |
|---|---|
| Brand | Saxby |
| IP Rating | IP65 |
| Dimmable | Yes - Suitable Dimmer Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 7W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Lamp Included | NO |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 80mm |
| Height (mm) | 160mm |
| Projection (mm) | 95mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Item Nett Weight (kg) | 1.13kg |
Stainless Steel Modern Exterior - ST5008W
PRODUCT ID# : SX-ST5008W
/ images
