Details
The Helana is a SMD high power LED downlight suitable for indoor use within office buildings, restaurants and residential areas. Easy to install with a simple spring clip design this downlight is a great choice for energy efficient lighting which provides a high lumen output
Additional Information
| Product ID | SX-52068 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5017588520689 |
| Brand | Saxby |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 7W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 19mm |
| Diameter (mm) | 134mm |
| Projection (mm) | 3mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Matte White |
| Item Nett Weight (kg) | 0.314kg |
HELENA RECESSED MATT WHITE 7W LED (SMD 2835) COMPLETE WITH LED DRIVER/IP20
PRODUCT ID# : SX-52068
/ images
