Details
The Hiro spotlight range with its enclosed head has a minimalist design perfect for use in a variety of domestic and commercial applications. Available in a choice of single, triple or bar fittings and 2 colour finishes
Additional Information
| Product ID | SX-49942 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5017588499428 |
| Brand | Saxby |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Suitable Dimmer Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 50W |
| No: of Lamp | 4 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 825mm |
| Width (mm) | 85mm |
| Projection (mm) | 135mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Gloss White |
| Item Nett Weight (kg) | 0.8kg |
HIRO BAR GLOSS WHITE 4 X 50W/DIMMABLE. 135mm X 825mm/IP20
PRODUCT ID# : SX-49942
/ images
