Details
For more information about Saxby Lighting 42324 Hova 2x49w Emergency Version T5 High Frequency Fluorescent Ceiling Light please contact us.
Additional Information
| Product ID | SX-42324 |
|---|---|
| Brand | Saxby |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 49W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | T5 |
| Lamp Included | NO |
| APP Control | No |
| Minimum Drop (mm) | 75mm |
| Maximum Drop (mm) | 600mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 1666mm |
| Width (mm) | 300mm |
| Height (mm) | 600mm (max) - 750mm (min) |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Silver |
| Item Nett Weight (kg) | 14kg |
Hova T5 2 x 49W Sur Sil EM
PRODUCT ID# : SX-42324
BUSINESS AS USUAL:
We aim to Dispatch this product same day.
We aim to Dispatch this product same day.
Regular Price
AED 2,198.00
Special Price
AED 1,675.00
VAT included
Availability:
Out of stock
KEY INFORMATION
| Width (mm) : | 300mm |
| Height (mm) : | 600mm (max) - 750mm (min) |
| Length (mm) : | 1666mm |
| Maximum Drop (mm) : | 600mm |
| Minimum Drop (mm) : | 75mm |
/ images
