Details
set of 4 Recessed Plynth and Stairs Lights LED Integrated Blue with Satin Nickel Rim. Complete with Plug and Transformer, ready to use, 30mm diameter
Additional Information
| Product ID | SX-13996 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5017588359685 |
| Brand | Saxby |
| IP Rating | IP67 |
| Dimmable | No |
| Colour Temperature | Blue |
| Max Wattage Lamp (W) | 0.21W |
| No: of Lamp | 12 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 30mm |
| Width (mm) | 30mm |
| Diameter (mm) | 30mm |
| Cut Out (mm) | 22mm |
| Projection (mm) | 1mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Brushed Stainless Steel |
| Item Nett Weight (kg) | 0.8kg |
SONIK 30mm BLUE LED ROUND BRUSHED STAINLESS STEEL TRANSFORMER INCLUDED/IP65
PRODUCT ID# : SX-13996
/ images
