Details
The Ikon Round LED has a contemporary IP67 waterproof design making this unit a must for decking areas, walkways and other outdoor areas. Combined with exceptionally low power consumption, this product is cost effective and cheap to run
Additional Information
| Product ID | SX-13889 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5017588337515 |
| Brand | Saxby |
| IP Rating | IP67 |
| Dimmable | No |
| Colour Temperature | 6000K Daylight White |
| Max Wattage Lamp (W) | 0.15W |
| Lumens | 150lm |
| No: of Lamp | 10 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Diameter (mm) | 30mm |
| Cut Out (mm) | 22mm |
| Projection (mm) | 1mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Stainless Steel |
| Item Nett Weight (kg) | 1.12kg |
IKON 30mm WHITE LED AROUND - POLISHED STAINLESS STEEL /IP67 TRANSFORMER INCLUDED
PRODUCT ID# : SX-13889
/ images
