Details
Garda IP66 outdoor flush light. Complete with interated LED, mountable on wall or ceiling. Includes motion sensor and finished in black trim.
Additional Information
| Product ID | ST-SXLS294104KBE |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5020024900303 |
| Brand | Stanley |
| IP Rating | IP66 |
| Max Wattage Lamp (W) | 16W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 300mm |
| Diameter (mm) | 87mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black |
| Total Power Consumption (W) | 16W |
| Item Nett Weight (kg) | 1.35kg |
Stanley SXLS294104KBE Garde IP66 IK10 16w Outdoor Black LED Flush Ceiling or Wall Light (Photocell) 4000K
PRODUCT ID# : ST-SXLS294104KBE
/ images
