Details
Discover the LOLA LUX portable rechargeable lamp, perfect for both indoor and outdoor use. Stylish and versatile, it offers warm ambient lighting with easy portability. Rechargeable design ensures convenience and flexibility, making it ideal for gardens, patios, living rooms, or on-the-go lighting needs.
Additional Information
| Product ID | NG-LUMLOL020XXWLNW |
|---|---|
| Brand | NEW GARDEN |
| IP Rating | IP44 |
| Switched Type | Yes - Touch Dimmer |
| Dimmable | Yes - Touch Dimmer |
| Colour Temperature | 3000K |
| Lumens | 150lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 5V |
| Height (mm) | 200mm |
| Diameter (mm) | 110mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Transparent |
| Item Nett Weight (kg) | 0.3kg |
LOLA LUX portable and rechargeable lamp for Outdoor and Indoor
PRODUCT ID# : NG-LUMLOL020XXWLNW
/ images
