Details
Power up your study with light. Flick the switch on for instant, bright light and add some life to your work space with the playful Philips myHomeOffice Play energy-efficient LED desk lamp. Made of quality synthetic material and with a flexible neck.
Additional Information
| Product ID | MSV-66714/93/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291445807 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 2W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 120mm |
| Width (mm) | 120mm |
| Height (mm) | 464mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Anthracite |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.623kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.540kg |
Play Flexible Table Lamp, Integrated LED, Anthracite
PRODUCT ID# : MSV-66714/93/16
/ images
