Details
The smart combination of light and design. Philips SmartSpot offers a smart lighting solution that complements the look of your home interior with fine design. The spot lights provide warm light in a range of minimalist recessed designs that blend seamlessly into any interior.
Additional Information
| Product ID | MSV-59515/30/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291431152 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 50W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 90mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Height (mm) | 150mm - Rcessed Depth |
| Cut Out (mm) | 65mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black Glass |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.570kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.470kg |
Ara GU10 Recessed Downlighter, Black Glass Surround
PRODUCT ID# : MSV-59515/30/16
BUSINESS AS USUAL:
We aim to Dispatch this product same day.
We aim to Dispatch this product same day.
Regular Price
AED 213.00
Special Price
AED 116.00
VAT included
Clearance Outlet Price : From AED 118.00
Availability:
In stock
KEY INFORMATION
| Width (mm) : | 90mm |
| Height (mm) : | 150mm - Rcessed Depth |
| Length (mm) : | 90mm |
| Cut Out (mm) : | 65mm |
/ images
