Details
Accent your home with light. This 3 light set of Massive opal recessed spots blend perfectly in any interior. Their unobtrusive forms, Antique Brass finishing and adjustable heads are ideal to illuminate a room or to highlight a specific feature in your home.
Additional Information
| Product ID | MSV-59333/06/10 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5412253842118 |
| Brand | Massive |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 50W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 90mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Height (mm) | 110mm - Rcessed Depth |
| Diameter (mm) | 90mm |
| Cut Out (mm) | 74mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Bronze |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.623kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.487kg |
Opal Pack of 3 Round Adjustable GU10 Recessed Downlighter Set, Antique Brass
PRODUCT ID# : MSV-59333/06/10
/ images
