Details
Living the moment with joy. Contemporary lighting for today's life. Philips my Living Contemporary is a range of spot lights with elegant silhouettes and high quality light that matches today’s tastes, trends and lifestyles.
Additional Information
| Product ID | MSV-56188/17/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291433781 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 50W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 135mm |
| Width (mm) | 135mm |
| Height (mm) | 115mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Matt Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.820kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.680kg |
Cadet 2L Spotlight GU10, Matt Chrome, 2yrs Warranty
PRODUCT ID# : MSV-56188/17/16
/ images
